Šajā lapā būs piezīmes un topošo sadaļu skices.

Citi augļi un ogas

Ananasu, pasniegtu šķēlēs, ēd ar augļu dakšiņu. Bufetes galdam ananasu mēdz sagriezt četrās daļās, ar mizu guļus liek traukā, ar asu nazi atgriež mizu, bet atstāj turpat.

Greipfrūtus parasti pasniedz, pārgrieztus uz pusēm. Augļa mīkstumu visvieglāk izņemt ar izliekto, zobaino greipfrutu nazi, bet mīkstumu var izēst ari ar tējkaroti.

Pundurapelsīnus nomizo un bāž mutē veselus.

Zemenes paņem pirkstos aiz kātiņa vai vainaglapām, ar muti noplūc, paliekas noliek tam paredzētā šķīvītī. Apcukurotas zemenes ēd ar tējkaroti, dakšiņu vai uzdurot uz irbulīša.

Lai ātri melnējoši augļi nezaudētu krāsu, tos apslaka arī ar citronu vai cidoniju sulu.

Kokosrieksti (Izskatās, ka cienīgi pilnīgi citai lapai.)

Kokospalmu augļi - kokosrieksti ir garšīgi gan svaigā veidā, gan kā piedeva dažādiem ēdieniem.

Kā tos pasniedz

Kokosrieksta atvēršana ir diezgan grūts uzdevums. Taču nevajadzētu no tā atteikties. Patiesi

neatkārtojamais kokosrieksta aromāts padara to par visai izsmalcinātu delikatesi.

Kā tos ēd

Cieto rieksta čaumalu sasit ar divējādiem paņēmieniem. Rūpīgi aplūkojot, rieksta augšgalā var saskatīt trīs tumšus punktus - tā sauktās ziedputekšņu ieejas; pie viena no tiem pieliek kaltu un ar āmura sitieniem saskalda čaumalu.

Blīvo mīkstumu izņem vai izcērt ar izturīgu nazi. No mīkstuma vai nu ar zobiem nokož pa gabaliņam, vai to ar nazi sagriež attiecīgās porcijās.

Šis uzdevums ir atrisināms arī mazliet vieglāk: kokosriekstu ieliek cepeškrāsnī, kas sasildīta līdz 200° C. Pēc 10-15 minūtēm rieksta čaumala sāk plaisāt, Cl un tad to viegli var sadauzīt ar āmuru.

Ļoti vērtīgs ir tā sauktais kokosriekstu piens - riekstu pakratot, var dzirdēt, kā tas iekšpusē skalojas. Lai tiktu tam klāt, iepriekš minētajos punktos izurbj caurumus un šķidrumu izlej glāzē.