Vai jūs dzīvojat kopā ar savu partneri, mitināties vienā dzīvoklī ar draudzeni, esat lielas ģimenes locekle, komunālā dzīvokļa īrniece vai tikai atpūtniece atvaļinājuma laikā - nojums ir atkarīgs, cik harmoniska veidojas sadzīve. Turpmāk jūs uzzināsit, cik labi jūs spējat piemēroties un cik svarīga jums ir personiskā dzīve.
Iepazīstieties! Ar šīm personām jums būs jābiedrojas psiholoģiskajā spēlē.

A Dēls Pēteris jau pāris gadus draudzējas ar Kristu. Pēc augstskolas beigšanas viņi ir nolēmuši apprecēties.

B Vecāki, Edīte un Herberts, labprāt dzīvo daudzu jaunu cilvēku sabiedrībā. Viņu mīļākais teiciens: "Tas palīdz ilgāk saglabāt jaunību."

C Una ir Kristas draudzene. Uz laiku viņas personiskajā dzīvē iestājusies krīze. Kā vienmēr vainīga ir nelaimīga mīlestība.

D Meita Katrīna jau daudzus gadus dzīvo laimīgā laulībā ar Rolandu. Viņiem ir divi bērni - Anete un Beāte.

Pirms sākat atbildēt uz jautājumiem, iepazīstieties ar personāžu un vidi, kurā tā darbojas. Jūs sastopat septiņus pieaugušos un divus bērnus kādā mājā, kura izskatās šādi.

Bilde

Pirmajā stāvā atrodas divas guļamistabas: vienā ir divguļamā gulta, otrā - divas atsevišķas gultas. Šajā istabā ir arī televizors. Otrajā stāvā ir mājīga virtuve un vannasistaba. Trešajā stāvā atrodas liela dzīvojamā istaba. Jumta stāvā ir vēl viena guļamistaba un bērnistaba, katrā - pa divām gultām.

Un tagad jautājumi.

 1. Kādā veidā šīs deviņas personas, jūsuprāt, ir nokļuvušas šajā mājā?
  Māja pieder vecākiem, Edītei un Herbertam. Kā tas bieži notiek, viņi ielūguši pie sevis bērnus ar to dzīvesbiedriem, mazbērniem un draugiem.
  Viņi visi kopā ir noīrējuši šo māju, lai tur pavadītu brīvdienas. Una, kura nav ģimenēs locekle, tikai vēlāk nolēma pievienoties draudzenes ģimenei, lai pavadītu brīvdienas,
  Šajā mājā parasti dzīvo tikai Katrīna, Rolands un viņu abu meitas. Pārējie ir tikai ciemiņi, kuri tur pavadīs neilgu laiku.
 2. Pirmā problēma: kur katrs guļ? Skaidrs: Anete un Beāte - bērnistabā. Visās trīs guļamistabās ir pa divām gultām - ideāls variants trim pāriem. Una varētu gulēt uz dīvāna dzīvojamā istabā. Taču viņai ir nepieciešama atpūta, un viņa vakaros agri iet gulēt. Pārējiem patīk sēdēt kopā dzīvojamā istabā līdz pat vēlai naktij. Kā jūs atrisinātu šo problēmu? Kur jūs liktu Unai pārnakšņot?
  Una tik un tā var gulēt dzīvojamā istabā. Pārējie var vakarēt arī virtuvē.
  Una tiek guldīta bērnistabā. Abas meitenes dažas dienas var pārgulēt arī vienā gultiņā.
  Una guļ dzīvojamā istabā. Viņa paliek nomodā tikpat ilgi, cik pārējie.
 3. Divas dienas nepārtraukti līst lietus. Nevar būt ne runas par to, ka varētu iziet pastaigāties. Visi sēž mājās. Ar ko nodarbojas mājas iemītnieki? Izšķirieties par to situāciju, kura jums šķiet visiespējamākā.
  Visi sēž ap virtuves galdu un spēlē cirku, monopolu u. tml.
  Rolands, Edīte un Krista brīvajā laikā labprāt gatavo ēst. Pašlaik viņi "meistaro" dažādus gardumus. Pārējie ir dzīvojamā istabā, lasa vai sarunājas. Bērni rotaļājas pa māju.
  Una rotaļājas ar abām meitenēm bērnistabā. Pēteris un Krista atpūšas. Edīte un Katrīna sarunājas virtuvē. Herberts un Rolands dzīvojamā istabā spēlē šahu.
 4. Kurš gatavo visai ģimenei brokastis?
  Protams, tas, kurš pirmais, pieceļas.
  To nolemj visi kopā iepriekšējā vakarā.
  Una pateicībā par viesmīlību, brīvprātīgi piesakās gatavot, brokastis.
 5. Una aizbrauc prom ātrāk nekā pārējie. Kāds, jūsuprāt, tam ir iemesls?
  Starp tik daudziem laimīgiem pāriem viņa jūtas kā "piektais ritenis".
  Viņa saņēmusi no sava drauga vēstuli, kurā izteikts samierināšanās piedāvājums.
  Tam nav sevišķa iemesla. Viņa to bija ieplānojusi jau agrāk.Pirmais kredīts BEZ MAKSAS - 0% ! Atdod tik cik aizņēmies !